Stressz-libidó csökkenés ?
Rohanó világunkban naponta van jelen az életünkben a stressz !
Okozhatja e a stressz a férfiaknál és akár a nőknél a libidó csökkenést ?
Cikkünkben ennek néztünk utána.
Mi is a merevedési zavar?
A merevedési zavar a kielégítő szexuális tevékenységhez szükséges merevedés elérésének és fenntartásának képtelensége.Azonban sok férfi tapasztal alkalmankénti, vagy átmeneti merevedési problémákat,ami nem feltétlenül jelenti azt, hogy működési zavar alakul ki, azaz erektilis diszfunkció
az ED krónikus állapottá válik. Csak abban az esetben beszélhetünk ténylegesen merevedési zavarról, ha a probléma rendszeresen ismétlődik.
Betegség ?
A merevedési zavar számos betegség következménye is lehet. Okozhatják olyan betegségek, amelyek vérkeringési problémát jelentenek, pl. a cukorbetegség , a magas vérnyomás, a magas vérzsírszint, a szívbetegségek, vagy az érelmeszesedés. A háttérben meghúzódhatnak pajzsmirigy- és egyéb hormonális problémák, kiválthatja depresszió, lehet ez prosztataműtét, gyógyszerek mellékhatása, és számos esetben helytelen életmód következménye, például dohányzás, túlzott alkoholfogyasztás, elhízás esetében ,drogok,kábítószerek használata.
Azok a betegségek, amelyek a vér áramlását befolyásolják szervezetben, merevedési zavart okozhatnak. A cukorbetegség, a szívbetegség, illetve a magas vérnyomás mind korlátozzák a vér áramlását azáltal, hogy kárt tesznek a véredényekben, idegpályákban, a sima izomzatban és azokban a rostos szövetekben, amelyek szerepet kapnak a merevedés kialakulásában, illetve megmaradásában.
Alkohol Drog és Dohányzás !
A dohányzás, illetve a túlzott alkoholfogyasztás mellőzése is csökkentheti a merevedési zavar kialakulásának kockázatát.
A
dohányzás súlyosan károsíthatja a vérereket, a nikotin hatására pedig
azok összehúzódnak, ami csökkenti a pénisz vérellátottságát.
Az egészséges táplálkozás és a rendszeres testmozgás viszont jótékony
hatással van a szexuális teljesítőképességre is.
A kábítószer-fogyasztás, a szorongás, a túlhajszoltság, a stressz, a mozgásszegény életmód és a túlsúly szintén merevedési zavarhoz vezethetnek.
Stressz !
A stressz hatására nő a szervezet adrenalin hormon szintje, aminek következménye a vérerek összehúzódása, ez pedig nehezíti az erekciót. Az Önre nehezedő stressz csökkentésével hozzájárulhat ahhoz, hogy szexuális élete kielégítőbb és jobb legyen!
A magatartászavarok, szexuális fóbiák, depresszió és egyéb pszichológiai betegségek csökkentik a nemi vágy elérését, vagy ha a nemi hormon szint nem megfelelő. Amennyiben neurológiai eredetű problémák (ideggyógyászati betegségek: az agy, gerincvelő, a merevedésben szerepet játszó idegeinek és idegvégződéseinek különböző megbetegedései) lépnek fel is kialakulhat potencia zavar.
Az élet stresszes periódusaiban is jelentkezhet zavar, amit a tartós stressz állandósítja, amit a szorongás és depresszió tovább fokozza.
Általánosságban megállapítható, hogy bármi, amit szíve, valamint érrendszere egészségének megőrzéséért tesz valaki, elő fogja segíteni az egészséges nemi életet is. Ebbe beletartozik a stressz oldása is: a kiegyensúlyozottabb életvitel, a stressz kerülése, megfelelő pihenés, több testmozgás, testet-lelket üdítő, szép környezetben, jó levegőn tett séták stb. segíthetnek elkerülni a kudarcokat, feloldani a görcsös megfelelni akarásból származó gátlásokat.
Étrend !
A szív egészségére veszélyes étrend az erekciónak is árt. Kutatások szerint az az étrend, mely akár szívrohamhoz is vezethet az artériák csökkent véráramlásának előidézésével, a pénisz vérellátását is nehezíti, pedig az erekcióhoz megfelelő vérellátásra lenne szüksége. A kevés zöldséget-gyümölcsöt és zsíros, olajban sült vagy gyors ételeket tartalmazó étrend az egész testben csökkenti a vérkeringést.
A legújabb kutatások szerint az erekciós zavar relatíve ritkán fordul elő a hagyományos mediterrán étrend fogyasztói között, mely diéta főként zöldségeket és gyümölcsöket, teljes kiőrlésű gabonákat, szívbarát zsírokat, magvakat, halat és vörösbort tartalmaz.
Szakértők szerint a mediterrán étrend és az egészséges szexuális élet közötti összefüggés tudományosan megalapozott.
Megállapíthatjuk hogy a stressz kerülése,egészséges életmód,étrend-követése segíti a nemi aktivitásunkat is !